• 5 marca 2021

Wielki ranking produktów bogatych w witaminę C

ranking witaminy c
Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy odpowiada za naszą odporność oraz prawidłową syntezę kolagenu. Kolagen to białko budulcowe, które występuje  w sercu, wątrobie czy skórze. Witamina C ma także właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że eliminuje wolne rodniki, tym samym zapobiegając wielu chorobom, np. nowotworom. Warto też zaznaczyć, ze dzięki działaniu kwasu L- askorbinowego łatwiej wchłaniamy żelazo i wapń. 

Witamina C - ranking produktów 2018

Dokonaliśmy przeglądu różnego rodzaju witaminy C: w postaci płynnej, sproszkowanej oraz w tabletkach. Na podstawie jakości leku, zawartości kwasu askorbinowego oraz porównania jakości do ceny produktu - zdecydowaliśmy, który lek okazał się być najlepszy. Poniżej prezentujemy pięć produktów, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.


1. DuoLife Vita C- forma płynna 

Laureatem okazała się płynna forma witaminy C firmy Duo Life. Jest to lek w pełni naturalny, który pozwala na zaabsorbowanie do organizmu 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Oprócz tego wysoka jakość leku idzie w parze z niską ceną. Zaś zaletą płynnej formy leku jest to, że jest odpowiednia dla osób, które mają problemy z połknięciem tabletki. Płynna forma to też  najlepiej przyswajalna forma dla naszego organizmu. 

2. Witamina C z dzikiej róży

Witamina C z dzikiej róży jest częścią NATURY. Zawiera TYLKO naturalne substancje, bez żadnego sztucznego składnika. Jest to suchy, sproszkowany ekstrakt z ekologicznych upraw. Naturalnie występujący kwas L-askorbinowy w owocach dzikiej róży znacznie lepiej się wchłania i ma zwiększoną bioaktywność, co ma kluczowe znaczenie dotyczące skuteczności działania.

3. Witamina C - 100% kwas l-askorbinowy

100% KWAS L-ASKORBINOWY - bez tzw. "substancji pomocniczych" Bardzo drobno zmielona, konsystencja wygląda jak mąka, dzięki czemu doskonale rozpuszcza się w wodzie, soku czy herbacie.


4. Cheers Witamina C 

Ten lek to połączenie witaminy C oraz kwasu elagowego i selenu. Produkt ten ma postać kapsułek. Niektórzy nie lubią doustnego przyjmowania leków w postaci tabletki. Oprócz tego, jest to produkt bezglutenowy. Cena odpowiednia do jakości.

5. Liquid C 

Jest to produkt w płynie. Jego zawartość została wzbogacona o antyoksydanty, które chronią przed  niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Zaletą tego leku jest prosta forma podania. 


 

Podsumowanie

Witamina C jest to niezbędnik właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Zazwyczaj trudno nam w sposób naturalny dostarczyć naszemu organizmowi wystarczającej ilości tej witaminy. Wiąże się to z negatywnym wpływem środowiska, np. zmniejszenie ilości kwasu askorbinowego w owocach czy warzywach poprzez zanieczyszczenie powietrza. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie diety w odpowiedni lek bogaty w witaminę C, który zapewni nam prawidlowe funkcjonowanie organizmu. Taki lek powinien mieć właściwą formę przyjmowania, bardzo dobrą jakość oraz przystępną cenę. Laureat naszego rankingu - suplement firmy Duo Life to z pewnością doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość leku oraz właściwą do tego cenę.

Share :

Może Cię zainteresować

Witamina C a choroby nowotworowe

Badania nad znalezieniem skutecznych metod leczenia chorób nowotworowych trwają nieustannie, a medycyna stale...

Brak witaminy C – zagrożenia

O ogromnej roli jaką w naszym organizmie odgrywa witamina C mówi się bardzo wiele, przez co wiedza na jej temat...