• Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Wielki ranking produktów bogatych w witaminę C

ranking witaminy c
Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy odpowiada za naszą odporność oraz prawidłową syntezę kolagenu. Kolagen to białko budulcowe, które występuje  w sercu, wątrobie czy skórze. Witamina C ma także właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że eliminuje wolne rodniki, tym samym zapobiegając wielu chorobom, np. nowotworom. Warto też zaznaczyć, ze dzięki działaniu kwasu L- askorbinowego łatwiej wchłaniamy żelazo i wapń. 

Witamina C - ranking produktów 2018

Dokonaliśmy przeglądu różnego rodzaju witaminy C: w postaci płynnej, sproszkowanej oraz w tabletkach. Na podstawie jakości leku, zawartości kwasu askorbinowego oraz porównania jakości do ceny produktu - zdecydowaliśmy, który lek okazał się być najlepszy. Poniżej prezentujemy pięć produktów, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.


1. DuoLife Vita C- forma płynna 

Laureatem okazała się płynna forma witaminy C firmy Duo Life. Jest to lek w pełni naturalny, który pozwala na zaabsorbowanie do organizmu 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Oprócz tego wysoka jakość leku idzie w parze z niską ceną. Zaś zaletą płynnej formy leku jest to, że jest odpowiednia dla osób, które mają problemy z połknięciem tabletki. Płynna forma to też  najlepiej przyswajalna forma dla naszego organizmu. 

2. Witamina C-olway z kolagenem

Witamina C w połączeniu z kolagenem sprawia łatwą przyswajalność kolagenu i kwasu askorbinowego. Producent tego leku oferuje 30 saszetek w cenie 200 złotych. Produkt ten nie jest tak sprawny w przyjmowaniu jak lider w rankingu, ponieważ powinno się go rozmieszać w wodzie.

3. Witamina C Liposomalna o smaku ananasowym

Skład tego leku obejmuje substancje konserwujące. Zaś stosunek jakości do ceny można uznać jako średni. Zaletą jest ananasowy smak, który sprawia lepsze przyjmowanie go przez dzieci. 

4. Cheers Witamina C 

Ten lek to połączenie witaminy C oraz kwasu elagowego i selenu. Produkt ten ma postać kapsułek. Niektórzy nie lubią doustnego przyjmowania leków w postaci tabletki. Oprócz tego, jest to produkt bezglutenowy. Cena odpowiednia do jakości.

5. Liquid C 

Jest to produkt w płynie. Jego zawartość została wzbogacona o antyoksydanty, które chronią przed  niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Zaletą tego leku jest prosta forma podania. 


 

Podsumowanie

Witamina C jest to niezbędnik właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Zazwyczaj trudno nam w sposób naturalny dostarczyć naszemu organizmowi wystarczającej ilości tej witaminy. Wiąże się to z negatywnym wpływem środowiska, np. zmniejszenie ilości kwasu askorbinowego w owocach czy warzywach poprzez zanieczyszczenie powietrza. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie diety w odpowiedni lek bogaty w witaminę C, który zapewni nam prawidlowe funkcjonowanie organizmu. Taki lek powinien mieć właściwą formę przyjmowania, bardzo dobrą jakość oraz przystępną cenę. Laureat naszego rankingu - suplement firmy Duo Life to z pewnością doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość leku oraz właściwą do tego cenę.

Share :

Może Cię zainteresować

Brak witaminy C – zagrożenia

O ogromnej roli jaką w naszym organizmie odgrywa witamina C mówi się bardzo wiele, przez co wiedza na jej temat...

Witamina C na trądzik

Witamina C jest jedną z bardziej uniwersalnych substancji, zwalczającą wolne rodniki, wzmacniającą układ...